Pieczyska – atrakcyjny kurort nad Zalewem Koronowskim

Popularność kurortu Pieczyska, położonego nad Zalewem Koronowskim, rośnie wśród turystów. W wielu pensjonatach trudno już teraz znaleźć wolne miejsca na nocleg podczas letnich miesięcy. Jakie udogodnienia oferuje to miejsce dla swoich gości?

Jednymi z głównych zalet Pieczysk są bezpłatny dostęp do plaży oraz brak opłat za parkowanie samochodów. Taka sytuacja nie ulegnie zmianie w bieżącym sezonie, gdyż miejscowy samorząd zdecydował się wycofać z wprowadzenia opłat parkingowych w 2023 roku. Obecnie, w słoneczne dni, można zaobserwować sporo osób korzystających z uroków tego miejsca. Choć plaża nie jest jeszcze strzeżona, ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (WOPR) są już obecni w pobliżu głównej plaży.

Zbliża się rozpoczęcie sezonu, zaplanowane na sobotę 24 czerwca. Tego dnia rozpoczną się stałe dyżury ratowników WOPR na plaży, a cały akwen będzie poddany 24-godzinnej kontroli. Jak informuje jeden z przedstawicieli WOPR, już obecnie są przygotowani na sytuacje awaryjne i w razie potrzeby gotowi do podjęcia działań ratowniczych.