System frontów atmosferycznych przyniesie burze z intensywnymi opadami deszczu i gradem w Polsce

W dniu 21 czerwca, w środę, przez terytorium Polski przechodzić będzie układ frontów atmosferycznych. Spowoduje on wystąpienie burz z obfitymi opadami deszczu oraz lokalnie z gradem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje o zagrożeniu pogodowym, które dotyczyć będzie między innymi województwa Kujawsko-Pomorskiego, gdzie burze mogą pojawić się już od rannych godzin.

Treść ostrzeżenia wydanego przez IMGW mówi o prognozowanych burzach, którym miejscami towarzyszyć będą intensywne i bardzo intensywne opady deszczu, o wartościach od 25 mm do 40 mm, a lokalnie nawet około 50 mm. Dodatkowo przewidywane są porywy wiatru osiągające prędkość do 70 km/h, a w niektórych miejscach możliwe nawet 90 km/h. Grad również może pojawić się miejscami na obszarze objętym alertem pogodowym. Mieszkańcy Bydgoszczy oraz powiatu bydgoskiego powinni być szczególnie czujni, gdyż stopień zagrożenia został określony na drugim poziomie, a szacowane prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to aż 80 procent.

Ostrzeżenie IMGW obowiązuje w dniu 21 czerwca, w środę, począwszy od godziny 11:00 aż do godziny 23:00. Należy zachować ostrożność oraz śledzić bieżące informacje pogodowe, aby być na bieżąco z ewentualnymi zmianami prognoz i nie narażać się na niebezpieczeństwa związane z gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi.