Zaczynamy sezon kąpielowy po nocy świętojańskiej: Odkryj plaże w okolicach Bydgoszczy

Według dawnych przesądów, 24 czerwca, po nocy świętojańskiej, rozpoczyna się idealny czas na rozpoczęcie sezonu kąpielowego. W Polsce panuje przekonanie, że to właśnie wtedy wody kąpielisk są najbardziej czyste i przyjemne. Przyjrzyjmy się zatem plażom, które warto odwiedzić w okolicach Bydgoszczy.

Dawniej obawiano się kąpieli przed św. Janem ze względu na przekonanie o złych mocach i demonach zamieszkujących wody aż do tego dnia. Mówiono: „Tylko gdy święty Jan ochrzci wodę, nic złego nie będzie już czaiło się w jej głębinach”.

Aby odkryć urokliwe plaże i jeziora w okolicach Bydgoszczy, wystarczy jedynie skręcić z głównej drogi. Zaledwie kilka kilometrów za miastem, można przenieść się do innego świata pełnego pięknych widoków i spokoju. Czasami na plaży nie spotka się żadnych ludzi, jednak w upalne dni bywa tam grupa lokalnych mieszkańców cieszących się słońcem i wodą.

Przykład takiej plaży można znaleźć przy drodze numer 243, pomiędzy Koronowem a Mroczą, w miejscowości Salno. Mimo że znajduje się tam jezioro dla kąpielisk, nie uświadczymy tam tłumów turystów czy hałasujących urządzeń takich jak skutery wodne czy głośne radio. Nie ma również leżaków, hamaków ani budki sprzedającej drogie lody. To miejsce oferuje ciszę i spokój w otoczeniu pięknej przyrody. Zobaczcie zdjęcia z tego niesamowitego miejsca i rozważcie wizytę podczas nadchodzącego sezonu kąpielowego.