Bydgoska Wyspa Młyńska gościła duet Bolewski & Tubis w ramach cyklu Rzeka Muzyki

9 lipca, niedzielne popołudnie na bydgoskiej Wyspie Młyńskiej napełniło się muzyką. W ramach odbywającej się tam serii koncertów zatytułowanej Rzeka Muzyki, scenę opanował duet Bolewski & Tubis. Artystyczne połączenie Radosława Bolewskiego (wokalista i perkusista) oraz Macieja Tubisa (pianista i basista na syntezatorze) serwowało publiczności wybrane utwory z dorobku Grzegorza Ciechowskiego.

Bydgoski koncert stanowił drugą odsłonę tegorocznej edycji cyklu Rzeka Muzyki. Duet Bolewski & Tubis sprawił, że publiczność w krótkim czasie nabrała doskonałego humoru. Artyści przybyli do Bydgoszczy z projektem muzycznym pod nazwą „Obywatel Jazz”, który jest hołdem dla twórczości Grzegorza Ciechowskiego i cieszy się dużym uznaniem w całym kraju.

Tournee z projektem „Obywatel Jazz” po Polsce duet Bolewski & Tubis rozpoczął w 2021 roku. Od tamtej pory, ta artystyczna dwójka odwiedza różne miasta, przynosząc z sobą niezapomniane muzyczne doznania i wprowadzając słuchaczy w świat twórczości jednego z najbardziej znanych polskich kompozytorów.