Bydgoski Zawisza zwyciężył w trzecim, przedostatnim sparingu przed inauguracją nowego sezonu ligowego

Zawodnicy bydgoskiego klubu piłkarskiego Zawisza odnoszą zwycięstwo w swoim trzecim i jednocześnie przedostatnim meczu sparingowym, zanim rozpocznie się nowy sezon ligowy. W najbliższą sobotę, 29 lipca, odbędzie się ich ostatni test – spotkanie z rezerwami Legii Warszawa.

Zespół III-ligowy z Bydgoszczy w dwóch poprzednich meczach kontrolnych odniósł zwycięstwo i porażkę. Podczas wyjazdowego starcia z IV-ligową Wdą Świecie, Zawisza pokonał rywali wynikiem 4:2. Jednak na domowym terenie, gracze musieli uznać wyższość II-ligowej Kotwicy Kołobrzeg, przegrywając 0:2.

Dzisiaj, pod kierownictwem Piotra Kołca, drużyna Zawiszy zmierzyła się w Malborku z miejscową Pomezanianką, która w poprzednim sezonie zajmowała drugie miejsce w pomorskiej IV lidze. Spotkanie to zakończyło się zwycięstwem „Niebiesko-czarnych” 1:0.

Gola decydującego o triumfie drużyny z Bydgoszczy strzelił Kacper Nowak już w drugiej minucie gry. Jak się później okazało, to jedyne trafienie w całym pojedynku, które pozwoliło Zawiszy zapisać na swoje konto drugie zwycięstwo w przedsezonowych meczach kontrolnych.