Interwencja policji w Bydgoszczy: Duże ilości narkotyków u jednego z mieszkańców

W ostatni dzień czerwca, 30-go, w Bydgoszczy, odbyły się działania policyjne pod egidą Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową i Pseudokibiców Komendy Miejskiej Policji. Śledczy z tego wydziału zdołali ustalić, że jeden z rezydentów Szwederowa, dzielnicy Bydgoszczy, prawdopodobnie przechowuje w swoim domu substancje narkotyczne. Na podstawie tej informacji, podjęli decyzję o sprawdzeniu tej hipotezy na miejscu – takie dane przekazał Zespół Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji.

Kiedy dotarli na miejsce, napotkali podejrzanego mężczyznę na spacerze ze swoim psem. Bez zbędnego ociągania, oficerowie towarzyszyli mu do jego domu. Po przekroczeniu progu mieszkania, ich uwagę przykuł susz roślinny rozłożony na stole. Specjalistyczne badania potwierdziły, że to aż 85 gramów marihuany – takie informacje przekazał przedstawiciel Zespołu Komunikacji Społecznej miejscowej jednostki policji.

Na tym jednak nie koniec. W trakcie dalszego przeszukania mieszkania natrafili na kolejne nielegalne substancje – aż 11 tysięcy tabletek MDMA o łącznej masie blisko 4,5 kilograma. Wszystkie te narkotyki zostały zabezpieczone i trafiły do laboratorium kryminalistycznego. Wśród dodatkowych dowodów znalezionych na miejscu znalazła się elektroniczna waga, gotówka, telefon komórkowy oraz puste woreczki strunowe.