Miedzyń aż huczy od kulturalnego życia – Bydgoski Budżet Obywatelski finansuje liczne imprezy

Pomimo tego, że wakacje dopiero się rozpoczęły, na Miedzyniu zdecydowanie nie brakuje atrakcji. Wszystko za sprawą cyklu wydarzeń kulturalnych „Kanał Kultura”, które są finansowane z funduszy Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Od kilku lat plenerowe imprezy zorganizowane w pobliżu Kanału Bydgoskiego cieszą się rosnącą popularnością wśród mieszkańców korzystających z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Nikt nie powinien być zaskoczony takim stanem rzeczy, bowiem od dawna wiadomo, że mieszkańcy Miedzynia i okolicznych osiedli są jednymi z najbardziej aktywnych obywateli Bydgoszczy w kontekście angażowania się w sprawy miasta.

Dariusz Smól, aktywista społeczny zamieszkały na Miedzyniu, wyraża swoją radość ze wzrostu integracji mieszkańców, którzy chętnie spotykają się w tak malowniczym i unikalnym miejscu jak Kanał Bydgoski.

Głównym rezultatem głosowania mieszkańców jest inicjatywa „Kanał Kultura”, cykl wydarzeń trwających od maja do sierpnia. Ta seria imprez została wybrana do realizacji jako projekt społeczny, współfinansowany z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Za punkt wyjścia posłużyła uroczystość Dnia Matki, w ramach której odbył się pokaz filmu „Sing”, a także koncert dzieci z programu „The Voice Kids”.

Ostatni weekend był szczególnie intensywny dla miłośników kultury na Miedzyniu. W sobotę zaplanowano Potańcówkę na wzór dawnych lat. Polana za halą sportową KS Gwiazda przy ulicy Bronikowskiego pękała w szwach od Bydgoszczan. Cieszyli się oni muzyką na żywo grana przez zespół Aleksandra Kwiatkowska band, tańcami oraz piknikowym nastrojem. Nie zabrakło rozmów ani tradycyjnego plecenia wianków, które później zostały puszczone na wodę Kanału Bydgoskiego w pobliżu mariny.