Niedzielny dramat plażowiczów z Chmielnik – brak miejsc w autobusie powoduje konsternację

Poprzednią niedzielę, 9 lipca, wielu odpoczywających na plaży w Chmielnik pamiętać będzie niezbyt radosnymi wspomnieniami. Zdarzyło się to z powodu ostatniego kursującego tego dnia autobusu do Bydgoszczy, który przybył na przystanek o godzinie 20:11. Niestety, około 40 osób nie miało możliwości skorzystania z tego środka transportu. Czy Zarząd Dróg i Miejski Zakład Komunikacji wyda jakiekolwiek oświadczenie na ten temat?

W sieci pojawiło się nagranie, które doskonale ilustruje napięcie i emocje towarzyszące tej sytuacji. Widać na nim, jak wewnątrz autobusu panuje chaos – ludzie są ściśnięci, a w tle słychać gwar i wiele głośnych, niecenzuralnych uwag. Kierowca ma trudności z zamknięciem drzwi pojazdu, podczas gdy część pasażerów gorąco domaga się od niego właśnie tego. Nie chcą dopuścić do wejścia kolejnych osób do już przeciążonego autobusu.

Z drugiej strony drzwi widoczny jest tłum ludzi, którzy zdają się już rezygnować z prób dostania się do środka. Autobus kursujący na linii Nowa Wieś Wielka-Bydgoszcz był już praktycznie pełny, kiedy dotarł na przystanek znajdujący się przy plaży.