PKP Polskie Linie Kolejowe zainwestują w modernizację peronów na przystanku Bydgoszcz Zachód

Zarząd PKP Polskie Linie Kolejowe złożył podpis pod umową, której celem jest przebudowa i zaprojektowanie nowych peronów na przystanku kolejowym Bydgoszcz Zachód. Ta znacząca inwestycja ma na celu uczynienie podróży pociągiem bardziej komfortowym doświadczeniem dla osób podróżujących w kierunku miejscowości Nakło nad Notecią, Piła oraz centrum miasta Bydgoszcz.

Umowa została zawarta z firmą Gór-Tor sp. z o.o., która będzie odpowiedzialna za przygotowanie kompleksowej dokumentacji projektowej oraz wykonanie wszystkich prac budowlanych na terenie przystanku Bydgoszcz Zachód, który znajduje się na linii kolejowej nr 18 Kutno – Piła Główna. Kosztorys tej inwestycji szacowany jest na wartość 4,5 mln zł netto i zgodnie z planem, prace mają zostać ukończone do końca września 2024 roku.

Projekt ten jest finansowany ze środków pochodzących z „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”, co potwierdza zaangażowanie władz w poprawę warunków podróży korzystając z transportu kolejowego.