Parada Zabytkowych Autobusów w Bydgoszczy – relacja z 22 lipca 2023 roku

W dniu 22 lipca 2023 roku, Bydgoszcz była gospodarzem ponownie odbywającej się imprezy skupiającej miłośników starych autobusów. To wydarzenie, w którym uczestniczyły auta należące do Muzeum Komunikacji w Paterku, przyciągnęło na ulice miasta wielu jego mieszkańców.

Organizatorzy zadbali o to, aby trasa parady była jak najbardziej urozmaicona i przewodniła przez najważniejsze miejsca w mieście. Przejazd rozpoczął się na ulicy Glinki, następnie uczestnicy parady skierowali się Trasą Uniwersytecką, Wojska Polskiego, Kujawską, Bernardyńską, Jagiellońską, Ogińskiego, Sułkowskiego, Kamienną, Artyleryjską, Zaświat, Zygmunta Augusta, Langiewicza, Unii Lubelskiej oraz Dworcową.

Podróż zabytkowymi autobusami kontynuowana była na ulicach Królowej Jadwigi, Focha, Kruszwickiej, Szubińskiej i Schulza. Dalej marsz postępował Szubińską, Żwirki i Wigury a potem Inowrocławską oraz Brzozową. Końcowym etapem przejazdu była Aleja Jana Pawła II oraz ponownie ulica Glinki. Miejscem zakończenia parady był stadion BKS Chemik.

Całe wydarzenie nie tylko dostarczyło estetycznych doznań ze względu na prezentowane pojazdy ale również okazało się być doskonałą okazją do przybliżenia mieszkańcom historii komunikacji miejskiej.