Podróż w czasie z Jarmarkiem Cysterskim w Koronowie

Jarmark Cysterski w Koronowie jest okazją do poznania licznych starożytnych zawodów, które niegdyś były niezwykle powszechne, takich jak powroźnik, zielarz, garncarz, mincerz oraz kowal. To miejsce, gdzie każdy ma możliwość własnoręcznie zmierzyć się z procesem mielenia ziarna na żarnach. Goście mają również unikalną szansę obserwować dawne metody produkcji sznurów czy ręcznie czerpanego papieru. Na ich oczach tworzone są również tradycyjne świeczki oraz tkaniny wykonywane na krosnach, ukazując autentyczność rzemiosła średniowiecznego.

Jarmark nie tylko edukuje dorosłych, ale również dostarcza rozrywki dla najmłodszych. Dzieci z entuzjazmem uczestniczą w różnorodnych średniowiecznych grach i zabawach. Jednym z głównych punktów programu są pokazy walk rycerskich, które przyciągają tłumy małych widzów.

W przerwach między atrakcjami, goście jarmarku mogą skosztować wielu egzotycznych potraw. Na stoiskach czekają specjały tatarskie oraz dania przygotowane przez lokalne Kółka Gospodyń Wiejskich z Morzewca czy Okola – Stopki. Te smakowite propozycje kulinarne stanowią doskonałe dopełnienie atmosfery tego historycznego wydarzenia.