Malownicze tereny pod Bydgoszczą czekają na odkrycie

Głęboko ukryte w otulinie natury, pomiędzy Białymi Błotami a osiedlem Prądy w Bydgoszczy, znajdują się obszary, które zdecydowanie wartosą odwiedzić. Mimo że są to jedne z najbardziej atrakcyjnych krajobrazowo i przyrodniczo miejsc w bliskim sąsiedztwie miasta, niewielu zna te zakamarki.

Te unikalne tereny są dobrze znane głównie mieszkańcom gminy Białe Błota oraz osiedli położonych po zachodniej stronie Bydgoszczy, takich jak Prądy, Miedzyń czy Błonia. Jednak dla tych, którzy mieszkają na wschodzie tego 350-tysięcznego miasta, nie mówiąc już o tych z Torunia, Włocławka czy Grudziądza, te miejsca mogą być prawdziwym odkryciem.

Turyści spragnieni nowych doświadczeń i nieznanych widoków powinni skierować swoje kroki w te nieodkryte jeszcze przez wielu zakątki. Czekają tutaj malownicze śródleśne łąki bogate w fascynujące historie, bagniska oraz zachodnie krańce Puszczy Bydgoskiej pełne majestatycznych lasów. Dla wygody odkrywców przewidziano szlaki turystyczne i przyrodnicze ścieżki. Aby ułatwić pokonanie strumieni i mokradeł, wybudowano drewniane pomosty.

To idealne miejsce do relaksu i odpoczynku na łonie natury, a także doskonała okazja do dotlenienia organizmu podczas spaceru pośród żywicznych lasów. Jest tu mnóstwo miejsc, które skradną twoje serce i będą cieszyć oko swoim naturalnym pięknem.