Sygnał świetlny dla poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu w Bydgoszczy

Wykonawca umowy na projektowanie i realizację systemu sygnalizacji świetlnej na punkcie przecięcia ulic Sułkowskiego i Czerkaskiej w Bydgoszczy, został oficjalnie wybrany przez Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej (ZDMiKP) w tym mieście. Inwestycja finansowa jest szacowana na kwotę około 840 tysięcy złotych.

Głównym celem wprowadzenia nowego systemu sygnalizacji świetlnej jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa dla pieszych poruszających się po tym skrzyżowaniu, które charakteryzuje się dużym natężeniem ruchu. Ponadto, wprowadzenie systemu sygnalizacji świetlnej ma ułatwić kierowcom dojazd do ulicy Sułkowskiego od strony ulicy Czerkaskiej. Próbki szczególnie zauważalne podczas godzin szczytu mogą spowodować, że skręt w lewo w tym miejscu staje się wyjątkowo czasochłonny. Mieszkańcy okolicznego osiedla wielokrotnie apelowali o rozwiązanie tego problemu – wynika z informacji zamieszczonych na stronie internetowej ZDMiKP w Bydgoszczy.

Zarząd Drogowy wskazuje także, że planowana sygnalizacja będzie uwzględniać przyszłą rozbudowę ulicy Sułkowskiego. Wybór lokalizacji słupów sygnalizacyjnych i przejść dla pieszych został dokonany tak, aby bez konieczności dodatkowych modyfikacji umożliwić rozbudowę infrastruktury o ścieżkę rowerową. Na chwilę obecną powstaje koncepcja przestrzenno-programowa dotycząca tego zadania – jak informuje ZDMiKP.