Trudności komunikacyjne w Bydgoszczy w związku z imprezą sportową

Utrudnienia komunikacyjne, które stają na drodze bydgoskich kierowców i pasażerów, ciągle się nasilają. Przebudowa skrzyżowań i torowisk na ulicach Fordońskiej i Toruńskiej, jak również budowa mostów przez Brdę, sprawiają, że poruszanie się po mieście staje się coraz bardziej skomplikowane. Dodatkowo inwestycje wodociągowe na Gdańskiej niosą ze sobą konieczność zmiany organizacji ruchu. Tymczasem w nadchodzący weekend do listy wyzwań komunikacyjnych dołączą te wynikające z Enea Bydgoszcz Triathlon 2023. Niżej przedstawiamy informacje od Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy (ZDMiKP).

Enea Bydgoszcz Triathlon to czołowa impreza triathlonowa w kraju, która zdobyła aż trzykrotnie prestiżowe wyróżnienie w postaci tytułu Imprezy Roku. Zawodnicy z całego globu – blisko 4500 osób – będą rywalizować 8 i 9 lipca, w sobotę i niedzielę. Według przewidywań organizatorów, na trybunach zgromadzi się prawie 25 000 entuzjastów tego sportu.

Jednak związane z tym wydarzeniem utrudnienia komunikacyjne są nieuchronne, a także należy spodziewać się zmian w kursowaniu komunikacji miejskiej. Jak informuje ZDMiKP, największe zmiany dotkną ul. Toruńskiej w okolicy hali Immobile Łuczniczka oraz odcinka Al. Jana Pawła II prowadzącego do węzła S5 Bydgoszcz Południe (Stryszek). Trzeba również spodziewać się utrudnień na bulwarach nad Brdą.