Szczegółowy raport na temat tragicznego wypadku samolotu szkoleniowego z 2020 roku

Już trzy lata mija od czasu, kiedy to doszło do tragedii, w której podczas wypadku samolotu szkoleniowego TECNAM P-2006 straciły życie dwie osoby. Właśnie teraz ukazał się wnikliwy raport, autorstwa Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, który ma na celu wyjaśnienie przyczyn tego smutnego zdarzenia.

Przywołajmy fakty: to nieszczęsne wydarzenie miało miejsce 14 lipca 2020 roku. Jego scenerią był teren bydgoskiego Portu Lotniczego. W trakcie lotu o charakterze szkoleniowym niespodziewanie nastąpiła katastrofa – samolot gwałtownie runął na ziemię i stanął w płomieniach. Ofiarami tego tragicznego zdarzenia stali się doświadczony, 61-letni pilot oraz 27-letnia uczennica pochodząca z Włoch. Jak podawali przedstawiciele portu, miejsce tragedii znajdowało się zaledwie około pół kilometra od pasa startowego, jednak pomimo tego nie wpłynęło to negatywnie na działalność lotniska.

Podkreślić należy, że samolot, który uległ awarii, to maszyna typu TECNAM P2006T o numerze rejestracyjnym SP-KEY. Na chwilę obecną nadal trwa analiza szczegółów tego tragicznego zdarzenia.