Uczestnicy pikniku strzeleckiego korzystają z różnorodnych rodzajów broni

W niedzielę odbył się piknik strzelecki, podczas którego uczestnicy mogli korzystać z szerokiej gamy arsenału broni, takiej jak pistolety maszynowe PPS (znane też jako Pepesze), CKM czy rewolwery 44 Magnum. W radach i wskazówkach dotyczących obsługi broni wspierali ich doświadczeni instruktorzy z Bydgoskiego Towarzystwa Strzeleckiego „Kaliber”.

Pikniki strzeleckie organizowane są w Bydgoszczy zazwyczaj raz na miesiąc, z wyłączeniem kwietnia i października. Aktualne informacje na temat tych wydarzeń można znaleźć na stronie internetowej organizatora, BTS „Kaliber”, pod adresem www.nfs.pl. W trakcie każdego z nich uczestnikom udostępniana jest zarówno broń historyczna, jak i współczesna z całego świata. Wśród nich znajdują się: pistolety, pistolety maszynowe, karabiny snajperskie, karabiny, karabinki, karabinki automatyczne, rewolwery, karabiny maszynowe oraz ciężkie karabiny maszynowe. Dla najmłodszych uczestników przygotowywana jest broń małokalibrowa.

Podczas ostatniego pikniku strzeleckiego, który odbył się 25 czerwca, uczestnicy mieli także okazję wypróbować nowe rewolwery dostępne w zasobach BTS. Wśród nich były takie modele jak: Taurus Raging Hunter kal. .454 Casull, Taurus Raging Hunter kal. .44 Magnum i rewolwer Taurus Tracker kal. 44 Magnum.