Kwestia braku połączeń kolejowych z Bydgoszczy do Świnoujścia budzi kontrowersje

Ostatnio kilkoro mieszkańców Bydgoszczy zwróciło się do nas z prośbą o interwencję w sprawie nieistniejących bezpośrednich połączeń kolejowych pomiędzy Bydgoszczą a Świnoujściem. Jak podkreśla jedna z czytelniczek, chociaż trasa ta jest popularna wśród mieszkańców, nie ma możliwości dotarcia do Świnoujścia bez konieczności przesiadek, co wywołuje frustrację zwłaszcza wśród osób często podróżujących tym kierunkiem.

Zdaniem mieszkańczyni Bydgoszczy, dostępnych połączeń do nadmorskich miejscowości jest zbyt mało, a te istniejące skupiają się wyłącznie na najbardziej popularnych destynacjach turystycznych, takich jak Trójmiasto, Władysławowo czy Kołobrzeg. Kobieta wyraża swoje oburzenie na sytuację, w której tak duże miasto jak Bydgoszcz jest pomijane w kontekście liczby połączeń z nadbałtyckimi kurortami.

W apel o wprowadzenie bezpośredniego połączenia z Bydgoszczy do Świnoujścia angażuje się również pan Jakub, który regularnie podróżuje tą trasą. Postanowiliśmy skontaktować się z trzema przewoźnikami kolejowymi działającymi w Bydgoszczy: Polregio, PKP InterCity i Arriva, pytając o ewentualne plany uruchomienia takiego połączenia, zarówno bezpośrednio z Bydgoszczy, jak i przez Bydgoszcz.

Poprosiliśmy również o informacje dotyczące planów połączeń z regionu Kujawsko-Pomorskiego na okres wakacyjny, a także ewentualnych inicjatyw dotyczących uruchomienia nowych tras lub zwiększenia liczby pociągów na popularnych kierunkach.