Uwaga na burze! Ostrzeżenie od Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich działające przy Państwowym Instytucie Badawczym – Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Gdyni, prognozuje niepokojące warunki pogodowe na nadchodzący piątek. Spodziewane są silne burze na obszarze województwa kujawsko-pomorskiego, które mogą być dodatkowo nasilone gradem oraz intensywnym wiatrem.

Policja zwraca uwagę na konieczność przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas burzy. Każdego roku w Polsce w wyniku rozładowań atmosferycznych dochodzi do tragicznych zdarzeń, w których ginie kilkadziesiąt osób. Dlatego też, należy zachować szczególną ostrożność podczas tych ekstremalnych warunków pogodowych.

Wśród zaleceń bezpieczeństwa policyjnych ekspertów znajduje się m.in. unikanie parkowania samochodów pod drzewami oraz usuwanie z balkonów i parapetów wszelkich przedmiotów, które mogą stanowić zagrożenie podczas silnych wiatrów. Policja apeluje również o odpowiednie zabezpieczenie okien.

Dodatkowo, powinniśmy upewnić się, że na balkonach i tarasach nie zostały pozostawione rzeczy mogące być porwane przez silny wiatr i stać się źródłem potencjalnego niebezpieczeństwa. Istotne jest także zamykanie okien i drzwi oraz ich solidne zabezpieczenie, aby uniemożliwić ich przypadkowe otworzenie.