Wstrząsający incydent w Bydgoszczy: Mężczyzna kopie psa, kierowca autobusu nagrywa zdarzenie i publikuje w sieci

Za kierownicą bydgoskiego autobusu siedział człowiek, który miał odwagę ujawnić brutalne zachowanie obserwowane na jednym z przejść dla pieszych. To on na swoim profilu na Facebooku opublikował film, na którym widnieje mężczyzna, kopiący w sposób brutalny bezbronne zwierzę – psa. Ten wstrząsający obraz z miejskiej przestrzeni nie pozostawił nikogo obojętnym.

„Jestem tylko kierowcą autobusu, ale takie zachowania nie mogą pozostać bez reakcji. Gdybym nie musiał zatroszczyć się o moich pasażerów, nie zawahałbym się i stanął twarzą w twarz z tym człowiekiem. Powiedziałbym mu prosto z mostu, że jego czyny zostały uwiecznione na filmie i zadałbym pytanie dlaczego pozwala sobie na tak haniebne traktowanie niewinnego stworzenia?” – takie słowa można przeczytać pod filmem, który pojawił się w sieci.

Obraz przedstawia mężczyznę, który na ulicy Jagiellońskiej, przy samym dworcu PKS, na przejściu dla pieszych kopie psa. Zwierzę jest prowadzone na smyczy i dosłownie nie ma gdzie uciec przed agresją swojego właściciela. Wstrząsające sceny zaowocowały szybką reakcją odpowiednich służb – psiak trafił już do schroniska, a mężczyzna musi teraz tłumaczyć się ze swoich czynów przed policją.