Bezinteresowna zabawa z klockami Lego – sierpniowe spotkania dla seniorów w Bydgoszczy

Zaciekawieni seniorzy z Bydgoszczy mają szansę spędzić swój wolny czas w sposób interesujący, uczestnicząc w dwóch dedykowanych im wydarzeniach, które odbędą się w sierpniu na ulicy Gdańskiej 5. Pierwsze z nich zaplanowane jest na 12 sierpnia i obiecuje być pełne zabawy z popularnymi klockami Lego.

W ostatni weekend lipca, starsi mieszkańcy miasta już mieli okazję korzystać z atrakcji przygotowanych na specjalne sobotnie spotkanie w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu znajdującym się pod tym samym adresem. W tym dniu, uroczystość skierowana do seniorów dostarczyła wiele fascynujących wyzwań dla nich oraz ich wnucząt – pokolenia zostały połączone, a starsi bydgoszczanie mogli aktywnie przeżywać chwile ze sobą i swoimi młodymi krewnymi.

Jednym z najbardziej popularnych punktów lipcowego spotkania w BCOPW na ulicy Gdańskiej 5, było tworzenie modelu miasta Bydgoszczy za pomocą klocków Lego. Tysiące elementów zostały użyte do konstruowania różnorodnych budynków – zarówno tych istniejących jak i wymyślonych. Dzieci razem z dziadkami skrupulatnie układały każdy klocek, co stworzyło niepowtarzalną okazję do wspólnej, aktywnej zabawy i umocnienia relacji między pokoleniami.

Było jeszcze więcej możliwości eksplorowania talentu artystycznego w tym dniu. Uczestnicy mogli skorzystać z prowadzonych w sali kolumnowej warsztatów artystycznych i ekologicznych warsztatów krawieckich. Stare ubrania odzyskały nowe życie dzięki przeprowadzonym transformacjom. Oprócz tego, uczestnicy mogli delektować się muzyką na żywo podczas koncertu jazzowego wykonanego przez Wojciecha Marciniaka (pianino) i Krystiana Małeckiego (kontrabas).