Spotkanie dzieci z funkcjonariuszami policji na półkoloniach w Bydgoszczy

W Bydgoszczy, na terenie Wyższej Szkoły Gospodarki przy ulicy Garbary 2, odbyło się spotkanie młodych uczestników półkolonii z dzielnicowymi z pobliskiego Błonia. Policjanci postanowili przybliżyć dzieciom swoje codzienne obowiązki i rozmawiali na temat istotnych zagadnień bezpieczeństwa podczas letniego okresu wakacyjnego.

Z myślą o tych spotkaniach, funkcjonariusze przyprowadzili ze sobą różnego rodzaju sprzęt policyjny, który wykorzystują w swojej codziennej służbie. Najmłodsi mieli możliwość przymierzyć fragmenty munduru policyjnego czy nawet usiąść za kierownicą radiowozu, co wzbudziło w nich wielkie emocje i cieszyło się ogromną popularnością.

Podczas interaktywnej konwersacji z dziećmi, dzielnicowi poruszyli kwestię kluczowych zasad bezpieczeństwa na drodze. Przypomnieli im o różnych znakach ostrzegawczych, które mogą napotkać podczas wakacyjnych wypraw oraz sprawdzili ich wiedzę na temat numeru alarmowego, do którego powinno się dzwonić w sytuacjach stanowiących zagrożenie dla zdrowia czy życia.

Nie zapomniano także o ważnych zaleceniach dotyczących bezpiecznego odpoczynku nad wodą i w górach. Małym półkolonistom szczególnie przypadły do gustu opowieści policjantów i z entuzjazmem angażowali się w prowadzone dyskusje.