Bydgoszcz nabiera kolorów: plany na nowe strefy rekreacyjne

Zgodnie z najnowszymi planami, Bydgoszcz ma się stać jeszcze bardziej przyjazną dla mieszkańców, tworząc nowe przestrzenie do spędzania wolnego czasu. Obecnie trwają intensywne prace nad przygotowaniem kolejnych punktów rekreacyjnych w mieście. Na uwagę zasługuje przede wszystkim projekt zagospodarowania opuszczonego placu zabaw u skrzyżowania ulic Czołgistów i Partyzantów, który już w tym roku ma przemienić się w miejsce pełne zieleni i świeżego powietrza. Plany obejmują odświeżenie obszaru trawiastego, dodanie elementów małej architektury – ławek, koszy na odpady czy karmników dla ptaków. Miejsce to będzie również urozmaicone o rakiety przypominające zabawkę, 200 krzewów róż okrywowych oraz potężny kasztanowiec. Aktualnie jesteśmy na etapie kończenia procedury wyboru podmiotu, który podejmie się realizacji tego zadania. Szacowany koszt wyniesie około 100 tysięcy złotych, a prace mają zakończyć się po upływie 3 miesięcy.

W Bydgoszczy nie zapomniano również o miłośnikach aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Na terenach sportowych Szkoły Podstawowej nr 28 na Kapuściskach ma powstać strefa zachęcająca do czynnego spędzania czasu. Planowany jest montaż urządzeń rekreacyjnych dla dzieci, stołów do gry w ping-pong oraz warcaby, a także ławek i sadzenie krzewów. Oczekuje się, że pełna dokumentacja projektu będzie gotowa jesienią.

Wprowadzane są także udogodnienia dla uczestników wydarzeń plenerowych odbywających się nad Kanałem Bydgoskim. Zamówienie obejmujące 100 leżaków przeznaczonych dla Muzeum Starego Kanału Bydgoskiego ma zapewnić komfort podczas uczestnictwa w tych imprezach. Niedawno muzeum zyskało również mobilną scenę.