Końcówka prac drogowych i wprowadzanie strefy płatnego parkowania w centrum Bydgoszczy

W trwającym obecnie tygodniu, drogowcy na ulicach Bydgoszczy przystępują do realizacji zadań końcowych, związanych z nanoszeniem oznakowania poziomego. Zadania te są powiązane z planami poszerzenia Strefy Płatnego Parkowania (SPP) w samym sercu miasta. Do chwili obecnej nie jest jeszcze pewne kiedy dokładnie kierowcy będą musieli zacząć płacić za możliwość zostawienia swoich pojazdów na dodatkowych miejscach parkingowych. Termin otwarcia zgłoszonych ofert w ramach przetargu został przesunięty na 11 września.

Rozpoczęcie prac, mających na celu rozszerzenie SPP, miało miejsce w kwietniu. Od tego czasu na wielu ulicach Bydgoszczy można było zaobserwować nowe oznakowanie. Pewna ilość miejsc parkingowych na chodnikach zniknęła, pojawiły się nowo pomalowane kontrapasy oraz pasy dla rowerzystów. Wdrożono kierunek przeciwny dla ruchu rowerowego a część dróg przemieniono w jednokierunkowe. Dodatkowo, w niektórych punktach centrum miasta wprowadzono ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Nowe regulacje na części ulic wprowadzone zostały od kilku tygodni, natomiast na innych dopiero są implementowane. W okresie od 21 do 25 sierpnia prowadzone były prace związane z malowaniem oznakowania poziomego na takich ulicach jak: Paderewskiego i Kasprowicza, Berwińskiego i Gimnazjalnej, Pestalozziego i Pocztowej, św. Floriana i Gotowskiego oraz Druckiego-Lubeckiego.