VII Magiczny Festiwal Świata Baśni i Bajek "Pozytywka" rozpoczyna się w Bydgoszczy

Miasto Bydgoszcz, znaną za swoje artystyczne i kulturalne wydarzenia, przemienia się na weekend w krainę baśni i bajek, przyozdobioną uroczą dekoracją nad ulicą Batorego. Wszystko to jest sygnałem rozpoczęcia VII Magicznego Festiwalu Świata Baśni i Bajek „Pozytywka”. Festiwal ten huczy od aktywności, oferując różnorodne wydarzenia zarówno płatne, jak i otwarte dla wszystkich.

Ulice miasta ożywają, stając się domem dla akrobatów, szczudlarzy oraz klaunów. Jest to miejsce, gdzie sztuka spotyka zabawę, a bajkowe postacie wychodzą z książek, by stać się częścią codziennej rzeczywistości.

Program festiwalu jest przepełniony różnorodnością – od spektakli teatralnych, przez koncerty muzyczne, aż po kreatywne warsztaty. Sztuka performatywna przybiera tu nieskończoną ilość form, dostarczając atrakcji dla każdego. Jak zaznacza Małgorzata Perszutów z Fundacji Kultury Pozytywka, zarówno najmłodsi (0-5 lat), jak i starsze dzieci znajdą coś dla siebie. Wielu z tych wydarzeń można doświadczyć wspólnie jako rodzina, co czyni festiwal idealnym miejscem na rodzinny weekend.