Nowa lokalizacja Kujawsko-Pomorskiego Festiwalu Książki: Bydgoszcz

W bieżącym roku miejsce organizacji Kujawsko-Pomorskiego Festiwalu Książki zostało przeniesione do Bydgoszczy. W ostatnich dwóch edycjach, wydarzenie to miało miejsce w Osielsku, miejscowości położonej niedaleko Bydgoszczy. Mimo że zarówno uczestnicy, jak i organizatorzy byli zadowoleni z tamtejszej atmosfery, dla niektórych osób z regionu kujawsko-pomorskiego, komunikacyjny dostęp do miejsca było zbyt utrudnione. W wyniku tych kwestii podjęto decyzję o zmianie lokalizacji na Bydgoszcz.

Krzysztof Drozdowski, inicjator Festiwalu Książki, dzieli się swoimi odczuciami dotyczącymi ubiegłorocznej edycji i nadzieją na tegoroczne wydarzenie: „Podczas poprzedniego festiwalu mieliśmy przyjemność gościć ponad 40 wydawnictw, głównie z naszego regionu, choć nie brakło również reprezentantów z innych części Polski. Do tego dołączyło 20 autorów książek. W tym roku mamy nadzieję na jeszcze większe zaangażowanie zarówno wydawnictw, jak i autorów. Już teraz, miesiąc przed końcem rekrutacji, wiemy, że nasze oczekiwania zostaną spełnione – zgłosiło się już ponad 50 wystawców. Teraz wszystko zależy od czytelników, którzy mam nadzieję przyjdą odwiedzić nas w dużej liczbie”.

Podczas dwudniowego Festiwalu Książki mają również miejsce premiery nowych publikacji. Jedną z nich będzie prezentować Dominica Caddick, która na co dzień mieszka w Anglii. Jej najnowsza książka „Gajowy” ma swoje korzenie w inspiracjach nawiązujących do poprzedniej edycji festiwalu.

„Planujemy podczas paneli dyskusyjnych poruszyć wiele istotnych tematów odnoszących się do polskiego rynku literackiego. Będziemy rozmawiać między innymi o ochronie praw autorskich czy o >>modnych<< trendach literackich”, dodaje Drozdowski.