Rodzinne Święto Chleba, Miodu i Sera w gminie Dobrcz

Jeśli zatęskniliście za smakiem prawdziwego, domowego chleba na zakwasie, który pieczony jest w tradycyjnym piecu chlebowym bądź macie ochotę na regionalny miód prosto z pasieki, a może marzy Wam się stary dobry ser, tak jak to bywało za dawnych czasów, to mamy dla Was doskonałą wiadomość. Wszystko to i wiele więcej będzie dostępne do skosztowania w gminie Dobrcz.

Impreza pod nazwą „Święto chleba, miodu i sera” to wyjątkowa okazja do degustacji tych najbardziej szlachetnych produktów regionu, które są kwintesencją polskiej kuchni regionalnej. Przygotowanie tych danych produktów: pieczenie chleba, produkcja miodu oraz sera ma długotrwałe, wręcz korzenne powiązania z Kujawsko – Pomorskim, zwłaszcza w obszarze nazywanym „trzema dolinami”, gdzie usytuowana jest malownicza wieś Gądecz (gmina Dobrcz).

O zaplanowanym wydarzeniu warto wspomnieć, że odbędzie się ono 12 sierpnia, rozpoczynając się od godziny 12. Lokalizacją tej imprezy jest gospodarstwo agroturystyczne Olszynki (adres: Gądecz 8A), które położone jest zaledwie 15 km od Bydgoszczy.