Poszukiwane jest osoby do prowadzenia nowo otwieranej kawiarni w miejscu spotkań seniorów

Władze miejskie poszukują przyszłego najemcy, który zechce prowadzić kawiarnię w nowo powstałym Centrum Seniorów, usytuowanym na ulicy Dworcowej 3. Chętne osoby mogą zgłaszać swoje propozycje do 1 września, a termin składania ofert upływa o godzinie 14:00.

Nowa placówka miejska przy ulicy Dworcowej 3 w Bydgoszczy będzie miejscem organizacji rozmaitych zajęć dla osób starszych, a także inicjatyw międzypokoleniowych. W tym kontekście trwa proces selekcji najemcy, który miałby zaszczyt prowadzenia kawiarni w tym Centrum Seniorów. Aplikacje można składać w formie dokumentów papierowych w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu znajdującym się przy Gdańskiej 5.

Kawiarnia ma być położona na parterze budynku przy ulicy Dworcowej 3. Ma to być miejsce służące nie tylko do spotkań i rozmów, ale również pełniące rolę przestrzeni dla różnych atrakcji organizowanych przez nowego lokatora.

– Poszukujemy przedsiębiorców z pomysłem, którzy oprócz prowadzenia działalności gastronomicznej, będą w stanie nadać temu miejscu unikalny klimat. Chcielibyśmy, aby Centrum Seniorów tętniło życiem, radością i promowało dialog międzypokoleniowy. Dlatego oczekujemy od potencjalnych najemców nie tylko spełnienia formalnych wymogów, ale również zaprezentowania oryginalnej koncepcji programowej, która wpisuje się w charakter tego nowego miejsca na bydgoskiej mapie – podkreśla Dorota Glaza, dyrektor Biura Aktywności Społecznej Urzędu Miasta.