Ryzyko na Osiedlu Paryskim: niebezpiecznie zamontowane płyty balkonowe

Na Osiedlu Paryskim, położonym w Bydgoszczy, mieszkańcy informują o potencjalnie niebezpiecznej sytuacji. Konkretnie chodzi o nieodpowiednio zamocowane płyty balkonowe, które zaczęły spadać. Deweloperem osiedla jest firma Budlex, która zapewnienia, iż problem ten zostanie szybko rozwiązany.

Sytuacja zaczęła budzić niepokój pod koniec 2022 roku, kiedy to w wyniku silnych wichur jedna z płyt osłonowych na balkonie bloku przy ulicy Jagiellońskiej 111 oddzieliła się i uległa rozbiciu na chodniku. Przerażające jest to, że mogłoby dojść do tragedii, na szczęście nikt nie ucierpiał – relacjonuje jeden z mieszkańców. To nie jest odosobniony przypadek i podobne sytuacje miały miejsce również przy innych budynkach na tym osiedlu.

Zarówno Zarząd Wspólnoty Mieszkaniowej, jak i firma Nasz Dom, odpowiedzialna za administrowanie nieruchomościami na Osiedlu Paryskim, powiadomiły mieszkańców o zagrożeniu. Wydzieliły taśmą obszar niebezpieczny dla przechodniów, który będzie niedostępny aż do momentu prawidłowego zamontowania przez firmę Budlex płyt osłonowych na balkonach.

Jednak pomimo powiadomień i zapewnień, sytuacja wydaje się być martwa od kilku miesięcy. Zaniepokojony mieszkaniec dzieli się swoimi obawami: „Co dzień pod tymi balkonami przechodzą ludzie, dzieci tam się bawią”. Bezowocne były także próby uzyskania informacji na temat planowanego remontu od administracji osiedla. Nasz informator wyraża swoje obawy: „Zostałem pouczony, abym przestał drążyć ten temat. Ale to jest ważne – chodzi tu o zdrowie i życie.”