Trwające badania ws. brutalnego pobicia zawodnika lekkoatletyki

Prokuratura kontynuuje śledztwo w sprawie gwałtownego incydentu, do którego doszło pomiędzy Jakubem Krzewiną a Sebastianem Urbaniakiem. Jakub Krzewina, znany lekkoatleta, jest oskarżony o poważne pobicie Urbaniaka, który również jest profesjonalnym lekkoatletą.

Jest to jedna z najbardziej skomplikowanych i niejasnych spraw w historii polskiego sportu ostatnich lat. Wszystko zaczęło się podczas celebracji Sylwestra na przełomie 2022 i 2023 roku. Sebastian Urbaniak rozpoczął swoje sylwestrowe świętowanie w miasteczku Kruszwica. Podczas tych zabaw, Urbaniak zdecydował się na wizytę w lokalnym sklepie. Po drodze, zauważył Ewę Swobodę przez okno jednego z mieszkań – osobę, do której miał silne uczucia.

Jednak kiedy Urbaniak postanowił nawiedzić mieszkanie, zamiast spotkać Swobodę, natknął się na Jakuba Krzewinę. Doszło między nimi do zgryzoty, która szybko przerodziła się w fizyczną konfrontację. Urbaniak został brutalnie pobity przez Krzewinę, co skutkowało złamaniem piszczelowej kości Sebastiana.

W chwili obecnej prowadzący śledztwo prokuratorzy wyczekują na opinię ekspertów dotyczącą sytuacji Sebastiana Urbaniaka, który początkowo otrzymał roczne zawieszenie od Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Jednakże, po apelacji ze strony Urbaniaka, decyzja ta została zmieniona i zawodnik ma prawo do udziału w nadchodzących zawodach.