Podsumowanie letnich zajęć piłkarskich dla dzieci w Bydgoszczy

31 lipca, poniedziałek, zakończyła się akcja „Oponeo Wakacje z Chemikiem”, która przez cały miniony miesiąc gromadziła setki młodych entuzjastów futbolu z Bydgoszczy. Podczas tych dni, bydgoski klub stał się miejscem pełnym kreatywnych, sportowych aktywności dla najmłodszych.

Jest to już jedenasta odsłona letnich zajęć treningowych dla początkujących piłkarzy pod egidą Chemika. Od samego startu takiej formy spędzania czasu wolnego, miasto Bydgoszcz wspierało ten projekt finansowo. Początkowo wsparcie było realizowane przez dotacje celowe, jednak od 2020 roku sfinansowanie następowało ze środków Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku wartość wsparcia wyniosła blisko 40 tysięcy złotych. Dzięki takim działaniom miejskich władz, uczestnictwo w projekcie było dla dzieci całkowicie bezpłatne.

Zajęcia odbywały się nieprzerwanie przez cały lipiec, cztery razy w tygodniu – od poniedziałku do czwartku. Organizatorzy podzielili uczestników na dwie grupy wiekowe: jedną składającą się z dzieci w wieku od dziewięciu do dwunastu lat oraz drugą, dla tych młodszych – do ukończenia ósmego roku życia. W programie wzięli udział zarówno chłopcy jak i dziewczynki.