Wakacyjne Piłkarskie Spotkania z Chemikiem – cykl letnich aktywności organizowany przez klub Oponeo

Wakacyjne Piłkarskie Spotkania z Chemikiem to inicjatywa, którą regularnie organizuje bydgoski klub piłkarski Oponeo. W tym roku odbyła się już dwunasta edycja tego znakomitego przedsięwzięcia. Na boiskach zlokalizowanych przy ulicy Glinki w Bydgoszczy gromadziło się ponad 400 młodych adeptów piłki nożnej, zarówno dziewczynek, jak i chłopców, których wiek nie przekraczał 12 lat.

Zajęcia prowadzone były bez żadnych opłat. Młodzi piłkarze mieli okazję trenować przez cały lipiec, od poniedziałku do czwartku. Treningi były podzielone na dwie grupy wiekowe: jedną tworzyli zawodnicy urodzeni w latach 2011-2014, a drugą stanowiły dzieci roczników 2015 i młodszych. Każde z tych spotkań prowadzili wykwalifikowani trenerzy z akademii Chemika, posiadający odpowiednie uprawnienia do pracy z młodzieżą.

Podczas Wakacyjnych Piłkarskich Spotkań z Chemikiem, mimo że głównym punktem programu były treningi, nie brakowało również dodatkowych atrakcji. Organizowane były różnorodne konkursy, w których do wygrania były atrakcyjne nagrody. Ta oferta dodatkowych zajęć stanowiła doskonałe urozmaicenie codziennych treningów i z pewnością przyczyniła się do jeszcze większego zainteresowania młodych piłkarzy tą inicjatywą.