Wystawa plenerowa "Od 100 lat dzielimy się kulturą" na Moście Staromiejskim im. Jerzego Sulimy-Kamińskiego w Bydgoszczy

Nad rzeką Brdą, na bydgoskim Moście Staromiejskim im. Jerzego Sulimy-Kamińskiego, do końca sierpnia tego roku goście mogą podziwiać ekspozycję plenerową zatytułowaną „Od 100 lat dzielimy się kulturą”.

Ciekawa wystawa została zorganizowana na cześć stulecia istnienia Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego. W ceremonii otwarcia ekspozycji wzięli udział prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski oraz dyrektor muzeum, Wacław Kuczma. Wydarzenie to stanowi jeden z punktów obchodów jubileuszu tej prestiżowej instytucji kultury. Za kuratorowanie tej unikalnej wystawy odpowiadają Anna Nadolska i Anna Kornelia Jędrzejewska.

Na wystawie, jak podkreśla sam organizator, nie tylko można podziwiać dzieła sztuki, ale także celebrować ważne historyczne wydarzenie – powołanie muzeum w Bydgoszczy 5 sierpnia 1923 roku. Ta plenerowa ekspozycja jest również zapowiedzią kolejnej, jubileuszowej wystawy, którą będzie można zobaczyć w Galerii Sztuki Nowoczesnej przy ulicy Mennica 8. Jej inauguracja zaplanowana jest na 21 września.

Nie było to jedyny sposób uczczenia 100-lecia Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego. W ostatni weekend odbył się również tematyczny spacer „100 lat! Muzeum w Bydgoszczy”, który poprowadził Kamil Ściesiński.