Inauguracja Fontanny Muzyki 2023 mimo deszczowej pogody

Chociaż niebo nad Bydgoszczą w sobotnie popołudnie 5 sierpnia przysłoniły ciężkie, szare chmury i rozpętał się deszcz, mieszkańcy miasta nie zrażeni pogodą zgromadzili się tłumnie w parku im. Kazimierza Wielkiego. To właśnie tam miało miejsce uroczyste otwarcie cyklu koncertów pod nazwą Fontanna Muzyki 2023.

Tego dnia na scenie zaprezentował się zespół Bellcanti, składający się z Karoliny Sołomin, Iwony Wall, Marii Malinowskiej oraz Mateusza Lipińskiego. Artystów połączyło wspólne zamiłowanie do muzyki operowej i operetkowej, której perły wybrzmiały tego dnia w ich wykonaniu. Sopranowe trio wspierane przez fortepian zabrało słuchaczy w emocjonującą podróż przez największe hity tego gatunku muzyki.

Kolejny koncert odbędzie się za tydzień, dokładnie w sobotę 12 sierpnia. Rozpoczęcie wydarzenia jest zaplanowane na godzinę 18:00. Tym razem na scenie zaprezentują się artysty już znani bydgoskiej publiczności festiwalowej – Emilia Czekała oraz Piotr Pastuszka. Wspierać ich będzie zespół pod batutą Piotra Dąbrowskiego. Dodatkowo, swoje umiejętności taneczne pokaże zespół Dance Rouge.