Zakładanie fundacji rodzinnych przez polskich przedsiębiorców

Według informacji przekazanych przez Mateusza Kamińskiego, pracującego dla Fundacji Firmy Rodzinne, obserwuje się wzrost zainteresowania tworzeniem fundacji rodzinnych wśród polskich przedsiębiorców. W chwili obecnej na etapie powstawania jest kilkaset takich instytucji. Przyciąga ich przede wszystkim perspektywa lepszej ochrony stabilności i rozwoju firm, zwłaszcza w kontekście planowanej sukcesji.

Z dniem 22 maja obowiązuje nowa Ustawa o fundacji rodzinnej, której celem jest umożliwienie kontynuacji działalności biznesowej po śmierci właściciela lub wycofaniu się go na emeryturę. To istotny krok w stronę zwiększenia bezpieczeństwa funkcjonowania firm rodzinnych na polskim rynku.

Mateusz Kamiński z Fundacji Firmy Rodzinne, pełniący również rolę doradcy podatkowego, podkreślił, że ustawa otworzyła nowe możliwości dla rodzimych przedsiębiorstw. Polska fundacja rodzinna to unikalne rozwiązanie prawne, które oferuje opcje wcześniej niedostępne dla rodzimych biznesmenów. To niewątpliwie wpłynie korzystnie na rozwój sektora małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce.