Zakończenie budowy przystanku wiedeńskiego na bydgoskiej ulicy Gdańskiej

Na jednym z odcinków ulicy Gdańskiej w Bydgoszczy, pomiędzy ulicami Zamoyskiego a Chodkiewicza, trwają prace na prawie ukończonym przystanku wiedeńskim. W pierwszych dniach września planowane jest rozpoczęcie budowy kolejnego peronu tego typu po przeciwległej stronie drogi.

Obie nowo budowane platformy dla pasażerów, zarówno kierujących się ku Lasowi Gdańskiemu, jak i do centrum miasta, zostaną nieco przesunięte w kierunku ul. Zamoyskiego. Tę inwestycję realizuje firma Affabre, która została wybrana w procesie przetargowym i prowadzi prace w formule „Zaprojektuj i wybuduj”.

Budowa pierwszego peronu wiedeńskiego na ulicy Gdańskiej rozpoczęła się 10 lipca, kiedy to wykonawca zdecydował wykorzystać okresowe zamknięcie ruchu tramwajowego na tej ulicy. Zawieszenie kursów tramwajów było spowodowane koniecznością przebudowy kanalizacji deszczowej w kilku miejscach tego ciągu komunikacyjnego oraz powszechnym względem okresu wakacyjnego zahamowaniem ruchu.

Przystanki te będą posiadać wysokość do około 30 metrów. Budowa peronu kierującego ku Lasowi Gdańskiemu jest już na etapie końcowym. Jak zapewnia Tomasz Okoński, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, prace te powinny zakończyć się jeszcze w tym tygodniu. Od początku września planowane jest rozpoczęcie budowy przystanku po drugiej stronie ulicy Gdańskiej. Zarówno ruch tramwajów jak i samochodów nie zostanie zakłócony – ruch będzie odbywał się jednym pasem, podobnie jak to ma miejsce obecnie.