Znakomity początek sezonu 2023/2024 dla Zawiszy Bydgoszcz w III lidze

Bydgoski klub piłkarski Zawisza zakończył swój pierwszy mecz sezonu 2023/2024 w Grupie II III ligi na wyjatkowo wysokim tonie. Ekipa „Niebiesko-czarnych” pokazała swoją dominację na boisku, pokonując Wikęd Luzino, nowicjusza rozgrywek, w meczu wyjazdowym wynikiem 7:1. Szczególnie cieszyć mogą fakty, że na listę strzelców trafiły dwa nazwiska – Macieja Kony i Jakuba Bojas – piłkarzy, którzy po letniej przerwie dołączyli ponownie do drużyny na Gdańskiej 163.

Podczas tego spotkania trener Piotr Kołc postanowił dać szansę debiutu dwóch zawodnikom nabytym podczas przerwy międzysezonowej. Mariusz Sławek, który wystąpił na pozycji środkowego obrońcy w parze z Patrykiem Urbańskim oraz Krystian Sanocki, który zaprezentował się w linii pomocy.

Spotkanie w Luzinie z pewnością zapadnie w pamięć Maciejowi Koziarze, który był główną postacią pierwszej połowy. To właśnie on po upływie kwadransa gry otworzył wynik dla Zawiszy. Akcja rozpoczęła się od przejęcia piłki przez Michała Graczyka w środku pola, następnie decydujące podanie do Koziary wykonał Sanocki. Koziara, zdobywca bramki, skutecznie ominął kilku zawodników rywali w indywidualnej akcji i umieścił piłkę w bramce tuż przy słupku, dobrze pilnowanej przez Pawłowskiego. Tuż przed końcem pierwszej połowy, Koziara skompletował dublet, kończąc akcję po dograniu piłki przez Nowaka do pola karnego i przepuszczeniu jej przez Okuniewicza.