Bydgoska policja wykryła nielegalny handel podrabianą odzieżą

Policjanci z bydgoskiego rejonu Wyżyny natknęli się na sprzedaż podrabianych produktów, głównie odzieży, które były oferowane do kupna na miejscowym targowisku przy ulicy Glinki oraz w sklepie osiedlowym. Operacją tą zajmowała się 56-letnia kobieta, która usłyszała aż 31 zarzutów w związku z prowadzonym procederem.

Funkcjonariusze z komisariatu w rejonie Wyżyny w Bydgoszczy dowiedzieli się, że 56-letnia kobieta, mieszkanka powiatu bydgoskiego, wprowadzała na rynek odzież i inne towary opatrzone sfałszowanymi znakami towarowymi popularnych marek. Podejrzane towary były sprzedawane na targowisku przy ul. Glinki w Bydgoszczy, które funkcjonariusze odwiedzili w niedzielę 3 września.

Przeprowadzone przez policję przeszukanie miejsca sprzedaży potwierdziło podejrzenia o nielegalnej działalności. Na miejscu zabezpieczono „podróbki” o wartości 9 tysięcy złotych i dokonano zatrzymania kobiety, która prowadziła sprzedaż tych produktów. Po przesłuchaniu w komisariacie i przedstawieniu jej 8 zarzutów dotyczących naruszenia ustawy prawo własności przemysłowej, podejrzana została wypuszczona do domu – informuje komisarz Lidia Kowalska z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.