Trójwymiarowe arcydzieło sztuki ulicznej w Bydgoszczy-Fordonie

Znakomity mural o charakterze historycznym, prezentowany w trzech wymiarach, zdobi teraz dwie ściany budynku służącego za administrację Oddziału Zewnętrznego Aresztu Śledczego, zlokalizowanego w Bydgoszczy-Fordonie. Już teraz można podziwiać pierwsze efekty prac artystycznych na jednej ze ścian, od strony ulicy Zakładowej, która została właśnie ujawniona dla publiczności.

Mural ten jest integralną częścią projektu pod nazwą „Nie poddać się, a zwyciężyć”, który powstał jako część wydarzenia kulturalnego „Jedno Miasto Trzy Kultury”. Damian Amon Rączka, wiceprezes Stowarzyszenia Miłośników Starego Fordonu, przewodnik i regionalista, wyjaśnia, że w rzeczywistości powstaną aż dwa malarstwa ściennego. Pierwsza inwestycja artystyczna dotyczy budynku administracji aresztu przy ulicach Zakładowej i Rynku, druga zaś ornamentuje ścianę więzienia przy ulicy Sikorskiego. Obydwie prace będą stanowić spójną całość.

Artur Stec, twórca i wykonawca murali pochodzący z Nowego Sącza, jest odpowiedzialny za tę niezwykłą przemianę. Jak informuje Damian Amon Rączka, mural od strony ulicy Zakładowej jest już gotowy i niedawno usunięto rusztowanie otaczające jego powierzchnię. Na tej ścianie widnieją symbole trzech wyznań religijnych: ewangelickiego, katolickiego oraz żydowskiego, które harmonijnie przenikają się wzajemnie. Co więcej, ten szczególny mural wyróżnia się nie tylko swoją tematyką. To prawdziwe arcydzieło trójwymiarowe z elementami wystającymi na zewnątrz, które zapewniają niesamowite doznania wizualne.