Eksploruj Bydgoszcz na jednośladach: Ostatnie dni sezonu rowerowego

Do końca października entuzjaści jazdy na rowerze mają możliwość eksplorować Bydgoszcz za pomocą miejskich jednośladów oraz korzystać z nowo wytyczonych ścieżek rowerowych, które sumują się do kilkunastu dodatkowych kilometrów. Statystyki pokazują, że usługa Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego cieszyła się dużym zainteresowaniem w okresie wakacyjnym – w ciągu dwóch miesięcy rowery te były wypożyczane 9 tysięcy razy. W bieżącym sezonie wprowadzono także zmianę, pozwalającą na bezpłatne korzystanie z rowerów przez okres do 30 minut.

Bydgoski Rower Aglomeracyjny oferuje 56 stacji rowerowych rozmieszczonych na terenie całego miasta, a łączna liczba dostępnych jednośladów to 400. W roku 2023 system opierał się wyłącznie na tych konkretnych stacjach i rowerach.

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy zdecydował o wprowadzeniu tej usługi, mając na względzie spadek liczby wypożyczeń, problemy branży rowerowej w innych miastach Polski, a także kwestie związane z produkcją części do systemów rowerowych. W bieżącym roku za obsługę systemu BRA odpowiadała warszawska firma BikeU Sp. z o.o. Koszt tej usługi przekroczył 1 mln 240 tys zł.

Warto przypomnieć, że w roku 2023 wprowadzono możliwość bezpłatnej podróży rowerem do 30 minut oraz uruchomiono specjalne taryfy dla turystów.