Leon Madsen triumfuje w trzecim turnieju SEC Speedway European Championship

Sobotnie zawody SEC Speedway European Championship, które odbyły się na torze Polonii (09.09), zakończyły się zwycięstwem Duńczyka, Leona Madsena. Na drugim stopniu podium znalazł się polski zawodnik, Dominik Kubera.

To już trzeci raz kiedy w naszym mieście gospodarzem była impreza Speedway European Championship. Co warto zauważyć, Leon Madsen po raz trzeci został jej zwycięzcą. Początek rywalizacji dla Madsena nie był jednak obiecujący – w pierwszym starcie przekroczył linię mety jako trzeci. Przez większość zawodów dominował Janusz Kołodziej, reprezentant Polski i zawodnik klubu leszczyńskiego, który doskonale radził sobie na bydgoskim torze. Wydawało się, że odniesie on zwycięstwo, tak jak podczas ostatniego turnieju w Guestrow.

Jednak finałowym biegu zaprezentowała się rywalizacja polsko-duńska. Na starcie stanęli Leon Madsen, Mikkel Michelsen, Janusz Kołodziej i Dominik Kubera. Ostatecznie, Duńczycy zdobyli zwycięstwo i mogli świętować triumf przed licznym tłumem zgromadzonej w Bydgoszczy publiczności.

Ostatnia runda tegorocznej serii SEC odbędzie się 22 września w czeskich Pardubicach. Aktualnie, w klasyfikacji generalnej prowadzi Mikkel Michelsen z 43 punktami, na kolejnych miejscach znajdują się Leon Madsen (35 punktów) i Janusz Kołodziej (31 punktów).