Półfinał 1. Ligi Żużlowej: ROW Rybnik triumfuje nad Abramczyk Polonią Bydgoszcz

10 września 2023 roku, w trakcie pierwszego starcia półfinałowego 1. Ligi Żużlowej, team ROW Rybnik zdołał pokonać Abramczyk Polonią Bydgoszcz, osiągając wynik 49:41. Mecz rewanżowy zaplanowany został na 17 września.

ROW Rybnik zakwalifikował się do półfinału, eliminując Arged Malesę Ostrów. W drugim spotkaniu, które miało miejsce w Ostrowie Wielkopolskim, „Rekinom” – jak nazywane jest drużyna z Rybnika – przydarzył się poważny cios. Ich kapitan, Patrick Hansen, doznał ciężkiej kontuzji. Ten duński żużlowiec musiał przejść operację mającą na celu odbarczenie rdzenia kręgowego, a potem także zespolenie kostki prawej nogi. Po opuszczeniu placówki szpitalnej rozpoczął rehabilitację. W niedzielę postanowił jednak przybyć do Rybnika i dopingować swoją drużynę, co zostało zaakceptowane przez lekarzy. Zabrakło natomiast lidera Polonii, Wiktora Przyjemskiego.

Goście nie mieli możliwości skorzystania ze zastępstwa zawodnika, gdyż Przyjemski jest juniorem. Niemniej, pomimo swojej nieobecności, również on wspierał swoją drużynę.

To było setne ligowe spotkanie tych dwóch zespołów i już od pierwszego wyścigu zaostrzyło emocje fanów. Gospodarze osiągnęli podwójne zwycięstwo (5:1), z Patrykiem Wojdyło na czele oraz Matejem Zagar, który dzięki finiszowej akcji zapewnił sobie dodatkowe dwa punkty. Podczas drugiego biegu młodzieżowego doszło do groźnie wyglądającej kolizji, jakkolwiek wszyscy uczestnicy otrząsnęli się z szoku i wzięli udział w powtórce, w której „Rekiny” poniosły porażkę 1:5. W trzecim biegu upadł Jan Kvech, reszta zawodników dotarła do mety, jednak ROW Rybnik przegrywał wtedy 8:10.