Niespodziewany przypadek złamania prawa na drodze w Bydgoszczy

Kiedy bydgoska jednostka policji o nazwie Speed postanowiła zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę, poruszającego się nieprawidłowo szybkim tempem na ulicy Fordońskiej, nie mieli pojęcia, jak skomplikowany będzie to przypadek. Okazało się bowiem, że mężczyzna za kierownicą był pod wpływem alkoholu, nie używał pasów bezpieczeństwa i co więcej – nigdy wcześniej nie uzyskał prawa jazdy.

Incydent miał miejsce w niedzielę, 3 września. Funkcjonariusze z grupy Speed patrolowali omawianą ulicę w godzinach popołudniowych, około godziny 16. W pewnym momencie zauważyli Citroena, który jechał zdecydowanie za szybko. Wyposażeni w wideorejestrator, dokonali pomiaru prędkości pojazdu na danym odcinku drogi.

„Zgodnie z naszymi obserwacjami, kierowca Citroena osiągnął prędkość 98 km/h na terenie, gdzie prawo dopuszcza jedynie 30 km/h. Jakby tego było mało, mężczyzna nie korzystał z pasów bezpieczeństwa”, powiedziała komisarz Lidia Kowalska, reprezentantka Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.