Ogłoszenie dat i gwiazd 21. edycji Bydgoszcz Jazz Festival

Od 23 października do 11 listopada 2022 roku, miasto Bydgoszcz będzie gospodarzem 21. edycji Międzynarodowego Festiwalu Jazzowego – Bydgoszcz Jazz Festival. Główne atrakcje tegorocznego wydarzenia to występy światowej sławy artystów jazzowych takich jak Kurt Elling, Charlie Hunter oraz polskiego saksofonisty Jana Ptaszyna Wróblewskiego. Ponadto, na scenie festiwalu zobaczymy również lokalnych wykonawców, wśród których nie zabraknie Bartłomieja Halickiego czy Eljazz Big – Band.

Festiwal skupi na sobie uwagę miłośników muzyki jazzowej z różnych stron świata, bowiem aż 44 artystów z USA, Afganistanu, Niemiec i Polski zaprezentuje swoje umiejętności podczas koncertów i pokazów artystycznych. Wydarzenie to jest gwarancją wysokiej rangi artystycznej, czego dowodem jest fakt, że organizatorzy starają się zaprosić największe światowe gwiazdy jazzu. Program festiwalu został podzielony na dziesięć bloków tematycznych, które pozwolą publiczności na pełne zrozumienie i docenienie różnorodności tego gatunku muzycznego.

Za artystyczną stronę Festiwalu odpowiada Józef Eliasz, który pełni funkcję Dyrektora Artystycznego. Jego wiedza i doświadczenie niewątpliwie przyczynią się do sukcesu tej ważnej dla środowiska jazzowego imprezy.