Bydgoszcz: Laureat konkursu "Młody Tancerz Roku" bierze udział w baletowym otwarciu nowego sezonu w Operze Nova

Nadchodzący weekend przyniesie zaszczytne wydarzenie dla Jakuba Kiryka, który zdobył tytuł „Młody Tancerz Roku” w tegorocznym konkursie. Kiryk odbierze nagrodę, którą ufundowała Opera Nova w Bydgoszczy, na specjalnej ceremonii.

Pierwsze baletowe przedstawienie nowego sezonu artystycznego Opery Nova to „Sen nocy letniej”, utrzymane w choreografii Karola Urbańskiego. Kompozycja Mendelssohna, która zdobyła popularność dzięki Królowej Wiktorii, która wybrała jeden z jej fragmentów jako Marsz na ślub swojej córki, stanowi podkład muzyczny do tego spektaklu.

Uroczyste otwarcie nowego sezonu odbędzie się przez trzy wieczory, 22, 23 i 24 września. Wśród członków zespołu baletowego zaprezentują się nowi tancerze, w tym solista Adam Ashcroft. Dodatkowo Jakub Kiryk, laureat konkursu „Młody Tancerz Roku”, którego nagrodą była praktyka w zespole Opery Nova, wystąpi po raz pierwszy z profesjonalistami, tańcząc jako elf wśród corps de ballet.

W rolach królewskiej pary elfów, Tytanii i Oberona, wystąpią Angelika Wojciechowska i Rafał Tandek. Ich „ludzkie” odpowiedniki, Hipolita i Tezeusz, zostaną zagrane przez Olę Karpowicz i Wiktora Dierewianko. Nad całością spektaklu z pulpitu dyrygenckiego czuwać będzie Piotr Wajrak.