Rozwijająca się sieć dróg rowerowych w Kujawsko-Pomorskiem

W regionie Kujawsko-Pomorskiem można zaobserwować dynamiczny rozwój infrastruktury dla rowerzystów. Nowe ścieżki rowerowe powstają niczym grzyby po deszczu, umożliwiając komfortowe i bezpieczne poruszanie się na dwóch kółkach. Ułatwiają one zarówno utrzymanie dobrej kondycji fizycznej, jak i eksplorację urokliwych miejsc regionu.

Dla tych poszukujących weekendowych przygód, polecamy trasę, która zaczyna się w Myślęcinku w Bydgoszczy i prowadzi przez Niemcz, Żołędowo, Neklę aż do Borówna. Jest to idealna propozycja dla miłośników aktywnego spędzania czasu na łonie natury.

Podczas takiej wyprawy warto zwrócić uwagę na Jezioro Borówno położone w gminie Dobrcz. To idylliczne miejsce jest znane jako jedno z tych „magicznych” lokalizacji, gdzie można odpocząć nad wodą. Na dzikiej plaży na południowym krańcu jeziora przez cały rok spotkać można entuzjastów zimowego pływania z Bydgoszczy i okolic.

Na północnym brzegu jeziora, w samym sercu wsi Borówno, znajduje się natomiast strzeżone kąpielisko oraz Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy WOPR Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Ośrodek ten oferuje nie tylko możliwość bezpiecznego kąpania się czy wypożyczenia sprzętu pływającego, ale również wynajem domków letniskowych i sali konferencyjnej.