Spektakl światła i sztuki na Wyspie Młyńskiej

Ruszają dwa dni pełne blasku i kolorów na Wyspie Młyńskiej, a wszystko to za sprawą inicjatywy Fundacji Kultury Pozytywka. Ta organizacja ma zaszczyt zaprosić wszystkich w nadchodzący piątek oraz sobotę (29-30 września) na niezapomniane doznanie, jakim będzie „Święto Światła: ŚWIATŁOWODY”.

Nie ulega wątpliwości, że Wyspa Młyńska jest miejscem o unikalnej atmosferze i wartościach, które nie wymagają dodatkowej promocji. Również znaczenie rzeki Brdy dla mieszkańców Bydgoszczy jest powszechnie doceniane. Wykorzystując te dwa wyjątkowe składniki miejskiego krajobrazu stworzyliśmy przestrzeń dla młodych twórców, którym uda się jeszcze bardziej podkreślić urok tej wyspy – mówi reprezentantka Fundacji Kultury Pozytywka, Małgorzata Perszutów.

Ogromne wydarzenie „Święto Światła” będzie miało miejsce przez dwa dni (29-30 września). Pierwsze spektakularne instalacje i projekcje pojawią się w piątek o godzinie 18. Pokazy będą kontynuowane do godziny 22 i podobny harmonogram obowiązywać będzie w sobotę. Na murach Młynów Rothera oraz Muzeum Okręgowego zobaczyć będzie można projekcje typu mapping, dwa miejsca zostaną dodatkowo udekorowane laserami, a w pobliżu pojawi się również efektowna rzeźba. Wszystkie elementy będą zaprogramowane tak, aby stworzyć spójną instalację audiowizualną, a całości doświadczenia dopełni muzyka.