Bydgoszcz: Odnowienie wiary pod wpływem Ducha Świętego

Rekolekcje dla wspólnot charyzmatycznych, odbywające się w Bydgoszczy, to wyjątkowe spotkanie wiernych pod hasłem „Nowe napełnienie Duchem Świętym”. Odbywają się one w ramach działań diecezji bydgoskiej. Na tym wydarzeniu, specjalnym gościem był Jude Antoine.

Jude Antoine, świecki misjonarz z Malezji, który obecnie jest w wieku 58 lat, pełni główną rolę w tych rekolekcjach. Jego życiowa ścieżka jest dość niecodzienna – wcześniej był zatrudniony w banku, jednak podjął decyzję o porzuceniu tej roli i poświęceniu się posłudze misyjnej razem z żoną i córkami. Już teraz może pochwalić się działalnością ewangelizacyjną na skalę globalną – głosił Dobrą Nowinę w aż czterdziestu krajach, aktywnie działając na rzecz Kościoła katolickiego.

Antoine wykorzystuje różnorodne metody pracy – prowadzi warsztaty ewangelizacyjne, szkolenia, rekolekcje dla księży oraz angażuje się w tworzenie programów telewizyjnych na całym świecie. To właśnie jego misją jest podczas tych rekolekcji rozniecić w sercach uczestników płomień Ducha Świętego, który zawsze towarzyszył im od momentu chrztu i bierzmowania. Pragnie on, aby wszyscy obecni na tych rekolekcjach odnaleźli na nowo łaski płynące z sakramentów, które mogą dać im siłę do ewangelizacji w obecnym świecie. Antoine podkreśla, że charyzmaty Ducha Świętego są kluczem do budowania Kościoła – Mistycznego Ciała Chrystusa.