Tragiczny wypadek rowerzysty w Bydgoszczy – 77-latek nie ustąpił pierwszeństwa

Nad sprawą tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło w Bydgoszczy, czuwają funkcjonariusze policji pod nadzorem prokuratora. Incydent ten miał miejsce, gdy 77-letni cyklista nie przestrzegł zasady pierwszeństwa podczas próby wtargnięcia na jezdnię. Na nieszczęście, pomimo podejmowanych działań, nie udało się uratować życia mężczyzny.

Informacje o tragicznym zdarzeniu drogowym dotarły do dyżurnego bydgoskiej komendy policji wczoraj, około godziny 15:45. Bezzwłocznie po otrzymaniu powiadomienia, na miejsce zdarzenia skierowani zostali funkcjonariusze ruchu drogowego. Informację o incydencie potwierdził młodszy aspirant Krzysztof Bratz z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

Z początkowych dochodzeń wynika, że niefortunny incydent miał miejsce, gdy 77-letni rowerzysta próbował włączyć się do ruchu drogowego bez uprzedniego ustąpienia pierwszeństwa kierowcy samochodu osobowego. Chodzi dokładnie o Volkswagen Passat, którego kierowca nie mógł uniknąć zderzenia z rowerzystą.