Wyróżnienie dla bydgoskich kajakarzy na klubowej przystani

Podczas spotkania na klubowej przystani, prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski, osobiście wręczył nagrody finansowe medalistom i medalistkom mistrzostw świata i Europy w kajakarstwie z tegorocznego sezonu. Uroczystość miała miejsce w obecności przedstawicieli Stowarzyszenia Kajakowego Zawisza, którego członkowie cieszyli się z wyjątkowo udanego sezonu.

Podczas najważniejszych zawodów tego roku, czyli mistrzostw świata i Europy, kajakarze ze Stowarzyszenia Kajakowego Zawisza zdobyli łącznie 12 medali. Niemniej istotne były kwalifikacje do igrzysk olimpijskich w Paryżu. W tych prestiżowych zawodach, reprezentanci naszego kraju walczyli o awans nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim z myślą o narodowej dumie. Wśród kajakarek, które wyróżniły się na arenie międzynarodowej, były Dominika Putto i Helena Wiśniewska.

Zarówno Putto jak i Wiśniewska mogą być dumnymi posiadaczkami tytułu wicemistrzyń świata. Pierwsza z nich zdobyła srebro w zmaganiach czwórek, a druga triumfowała na dystansie 500 metrów w dwójkach. Poza tym „Helenka”, jak zwykle nazywana jest przez fanów, zdobyła złoty medal na dystansie 200 metrów w dwójce. Dominika Putto nie pozostawała w tyle, zdobywając brąz na tym samym dystansie, ale w jedynkach.

Podczas spotkania z prezydentem, obie kajakarki podkreśliły, że ich sukces to dopiero pierwszy krok na drodze do Paryża. Po krótkim urlopie wracają do treningów i gotują się do przyszłego sezonu. Mają bowiem za zadanie udowodnić, że zasługują na swoje miejsce w olimpijskiej drużynie.