20-letni mieszkaniec Powiatu Bydgoskiego aresztowany za rozboje

Za swoje czyny o charakterze chuligańskim, w postaci trzech rozbojów, odpowie 20-letni mieszkaniec powiatu bydgoskiego. W związku z tymi incydentami, mężczyzna został zatrzymany przez kryminalnych ze Śródmieścia. Jeden z tych brutalnych aktów przemocy przeprowadził wspólnie z 16-letnim chłopakiem z Bydgoszczy, który teraz znajduje się na celowniku sądu rodzinnego. Młodszy z dwóch podejrzanych spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie, oczekując na proces.

Te niepokojące wydarzenia miały miejsce pod koniec września tego roku. Funkcjonariusze śródmiejskiej policji otrzymali trzy oddzielne zgłoszenia dotyczące rozbojów w parku Witosa w Bydgoszczy.

Pierwszy incydent miał miejsce we wtorek. Według relacji pokrzywdzonych nastolatków, sprawcy, trzymając ich za szyję, ukradli im kilkaset złotych oraz słuchawki bezprzewodowe.

Trzy dni później doszło do kolejnego napadu. Ofiara została skopana i pobita przez agresorów, którzy następnie ukradli jej koszulkę piłkarską należącą do jednego z warszawskich klubów sportowych.

Ostatni z rozbojów odbył się w sobotę. Wtedy to sprawcy zaatakowali swoją ofiarę, grożąc jej pobiciem i żądając pieniędzy.